Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fiorentina

11. 4. 2007

ObrazekFiorentina byla založena v roce 1926 a vznikla sloučením klubů Libertas Firenze a Club Spotivo Firenze. Úplně první zápas ve své historii odehrála Fiorentina proti Signě a prohrála 1:2. Klubová barva je fialová. Fiorentina hraje na stadiónu Comunale.

Je vítězem PVP z roku 1961, vítězem SEP v roce 1966, mistrem Itálie z let 1956 a 1969. Je také vítězem domácího poháru v letech 1940, 1961, 1966, 1975 a 2001. Nejúspěšnějšími hráči byli: Hamrin, Lojacono, Petrone, Julinho, Sarti, Alberosi, Robotti, Castelleti, De Sisti, Cervanto, Magni, Antognoni a Oriali.

Fiorentina měla v minulosti veliké potíže s financemi. V sezóně 2000-01 byla donucena rozprodat většinu dobrých hráčů. Překvapivě i přesto dokázala vyhrát domácí pohár. Bohužel ani to Fiorentině nepomohlo protože byla pořád ve velikých dluzích, které Cecchi Gori nadělal v honbě za titulem a úspěchem v Lize Mistrů. Když tehdy trenér Mancini začal s přípravou na další sezónu, nevěděl, kolik dobrých hráčů mu v klubu ještě zbyde. V této sezóně smutně Fiorentina sestoupila do druhé ligy, navíc kvůli obrovským dluhům odebrala italská ligová komise klubu licenci. Klubu se nepodařilo získat požadované finance a tak mu nebylo dovoleno hrát Serii B, a to mělo za následek bankrot a zánik tohoto slavného klubu.

Nová Fiorentina byla založena téměř okamžitě a ze starého klubu zde zůstal jen Angelo Di-Livio. Klubu se podařilo dostat se za série C2 až zpět do první ligy(série A). Snad tento klub dokáže navázat na úspěchy staré Fiorentiny. Přejme mu to.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář