Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejrychlejší branka padla po 2,8 vteřiny a její střelec byl Argentinec Ricardo Olivera za tým Rio Negro.

Nejlepší střelci fotbalu: Nejlepším střelcem je Brazilec Artur Friedenreich, který nastřílel 1329 gólů. Druhý je další Brazilec Pelé se 1281 gólama a třetí je Němec Franz Binder s 1006 góly.

Nejvíce gólů v utkání nastřílel Australan Archie Thompson. Bylo jich celkem 13.   

Nejdelší šňůra hattricků: 4 utkání po sobě se ze tří gólů radoval Japonec Masahi Nakayama za tým Jubilo Iwata.

Nejvíce vlastních gólů: Nejvíce vlastních gólů v jednom utkání nastřílel I'Emryne a to 149. Zní to neuvěřitelně, že? (Bylo to prý na protest proti verdiktu rozhodčích z minulého zápasu)

Hození mince: Dříve se nerozhodná utkání rozhodovali hozením mince nebo tažením losu. V roce 1954 hrálo Španělsko s Tureckem 2:2 a malý, nevidomý chlapec s Itálie, Luigy Franco Gemma, losem rozhodl o vítězi. Španělsko bylo vyřazeno.

První pokutový kop dostal omylem skotský klub Airdrieonians v roce 1891. Tehdy ještě nebylo pravidlo o penaltách v účinosti. Účinosti nabylo až v následující sezóně.

Největší počet kopnutých penalt při rozstřelu je 48. Přesně 48 x museli kopat hráči KK Palace a Civics ve vzájemné bitvě, než byl znám vítěž.

Sepp Maier odehrál v Bayernu úžasných 422 utkání po sobě.

Michael Laudrup je jediný hráč, který hrál za Real Madrid při vítězství 5:0 a později za Barcelonu, když porazila Real 5:0.

Luigyy Riva, obávaný střelec s velmi tvrdou střelou jednou při důležitém utkání, zlomil střelou nohu divákovi.

Ronaldova bývalá manželka M. Domingues překonala světový rekord v udržování míče bez dotyku nad zemí. Dokázala udržet míč ve vzduchu po dobu 9 hodin a šesti minut. A za tu dobu do něj kopla 55187x.

Pelého otec dal v jednom zápase 5 gólů hlavou. To se nikdy jemu synovi nepodařilo.

Ronald Koeman patří mezi nejčastěji skórující obránce. V 533 utkání nastřílel 193 branek.

Obrovský zvrat se stal v anglické lize, kde půl hodiny před koncem prohrával Charlton Athletic s Huddersfield Town 1:5 a ještě k tomu hrál o 10. Nakonec zvítězil 7:6. 4 góly dal Johnny Summers.

Irčan Tony Cascarino byl v roce 1982 prodán klubem Cronckenhill FC do Gillinghamu za novou klubovou výstroj a vlnitý plech na vyspravení podlahy

Alex Ferguson dostal padáka pouze jednou. Bylo to v roce 1978, kdy jej vyhodil skotský klub Mirren pro řadu urážek.

V semifinále Světového poháru praskla italovi Meazzovi tkanička u šortek, a ty mu spadly v okamžiku, kdy střílel penaltu. Meazza si jednou rukou šortky vytáhl a přidržel a chladnokrevně skóroval.

Na světovém poháru 1998 uváděl mexický střelec Blanco diváky a hráče do úžasu i do zděšení, když přeskakoval soupeřovy nohy s míčem sevřeným mezi chodidly.

Nejdéle neporaženým týmem na mezinárodním poli je Brazílie která vydržela skvělých 36 zápasů bez porážky. V letech 1993 - 96.

Nejvíce po sobě vyhraných titulů má tým Skonto Riga z Lotyšska, která vyhrála ligu 13x po sobě. Hned za ní je Rosenborg, který vyhrál 12x po sobě.

V letech 1987 - 1981 ustavil Liverpool rekord všech dob: 85 utkání bez porážek v jakékoli soutěži.

Španělský golman a jednička Canizares nenastoupil na Světovém poháru 2002, protože mu upadla skleněná lahvička s vodou po holení.

Na Světovém poháru v roce 1986 rozhodčí pouhým zrakem zjistili, že značení na okraji pokutového území je na nespravným místě. Ve spěchu se vše muselo těsně před zápasem předělat.

V roce 1998 fanoušci Newcastlu oblékli obrovskou sochu do 9 m dlouhého dresu, který nechali speciálně vyrobit za 1000 liber

V roce 1991 byl Manchester United ohodnocen na 18 milionů liber. V roce 2005 koupil klub Malcolm Glazer za 790,3 milionu liber.

V roce 2004 se osobní jmění Davida Beckhama odhadovalo na 65 milionů liber a to zde ještě neni započtená krásná Victorie. Ten se má ...

Nejcennější fotbalová trofej - Světový pohár, byl schován ve druhé světové válce pod postelí v papírové krabici od bot. Pohár tam schoval Dr. Barassi viceprezident italské FA.

Nejrychleji vyloučen byl José Batista. Červenou kartu viděl už po 55 vteřinách hry.

Nejmenší liga na světě se hraje na malém ostrůvku Scilly, který leží jihozápadně od Anglie. Liga se jmenuje Scillonian League a účastní se jí pouze dva týmy Woolpack Wanderers a Garrison Gunners.

V roce 1998 mistr švédské ligy. AIK Solna, nastřílel méně branek než kterýkoli z jeho 13 soupeřů. Přesto získal titul.