Jdi na obsah Jdi na menu
 


O problémech fotbalu je toho napsáno na spoustě stránkách už dost. Tady jsou asi ty hlavní ...

Korupce - je téměř v každé zemi a ČR neni vyjímkou. Poslední odhalený korupční skándál byl v Itálii. A nejvíce to odnesl Juventus, který teď po trestu hraje 2 ligu. Korupce ničí fotbal, to ví asi každý. Koho by bavilo dívat se na zápasy, které jsou již dávno rozhodnuté. Přesto je korupce v hojné míře rozšířená a ne všude proti ní bojují tak odhodlaně jako v Itálii. Například v ČR odneslo korupční skandál pár týmů, dalo by se jim říci obětní beránci. Ale každý moc dobře ví, že v tom bylo namočeno víc týmů ...

Rasismus - to je věc, která na stadion rozhodně nepatří. A řekl bych, že nepatří ani mimo něj. Takové to hvízdání a nadávání hráčům tmavší pleti je dětinské a naprosto nenormální. Je tu asi zapotřebí tvrdých trestů. V Anglii se s rasismem při fotbale nesetkáme, kdo by tam taky chtěl za to mít zákaz jít se podívat na fotbal po 2 roky a vysokou pokutu k tomu. Přitom mnozí z těchto hráčů, na které se píská a nadává jsou velice dobří hráči. Myslíte si že jsou v osobním životě jiní než my? Řekněme rasismu stop!

Vandalismus na stadionech - Tohle je problém všech týmů v česku, ale nejen tam. Nikdy nebude vandalismu zabráněno dokud nebudou zavedena přísná opatření jako např. v Anglii, kde se s vandalismem setkáme na fotbale jen ve výjimečných případech a tresty za případné vandalské chování jsou velmi drsné. Fanoušci, kteří jdou na fotbal s tím, že tam budou něco ničit, by se měli nad sebou zamyslet, protože tohle k fotbalu rozhodně nepatří.

Malá návštěvnost - proč jít na fotbal ven na stadion, když se na něj můžeme koukat v televizi? Ano fanoušci nám trochu zpohodlněli a vlastně i vliv této doby tomu dost napomáhá. Přesto fotbal bez fanoušků je jako mlýn bez vody a klubu nepomůžeme když mu budeme fandit u bedny ...

Problémů je ve fotbale daleko víc, ale tyhle jsou ty největší ... Pokusme se je všichni vyřešit a pomožme fotbalu zbavit se těchto zákeřných nemocí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mince o dvou stranách.

(Milan, 7. 6. 2010 9:59)

A co pravicové bojůvky v oranžové vestě? To je vpořádku? Jo a Anglií se prosím neohánějte. Je to sice moderní, ale víte o tom ho... Tam se násilí přesunulo do ulic a na mnohém stadióně takřka zmizela atmosféra. Také se s nima nemůžem srovnávat, protože Anglie je fotbalová země, tam je nejhorší trest, když vám odeberou pernamentku.

to hanz:

(Tlapy, 11. 10. 2007 15:32)

Máš pravdu, pořadatelé by se měli určitě chovat trošku jinak než se chovají. Ale myslím si že na několika stadionech to zvládaj výborně. Viz. Plzeň, kde to je vše v naprostém pořádku.

Pořadatelé a spol.

(hanz, 10. 10. 2007 8:15)

Jak již v této diskuzi zmíněný vandalismus je opravdu velký problém,ale po zhlédnutí derby S kotra S se nedivím.Při sledování zápasů v zahraničních ligách stojí policie a pořadatelé čelem k divákům a tak určitě vidí skoro vše co se děje v hledišti u nás a to konkrétně na Spartě ,ale netvrdím že jinde je to jinak se začátkem utkání stávají z těchto lidí další diváci a zrovna na derby jsem jich viděl asi 9!!! na jednom místě myslím že toho moc neuhlídají když budou čumět na fotbal mocipáni našeho fotbalu by měli tyhle trafiky nahradit profíkama a možná by ubylo trochu problémů.

to Andík:::

(Lapíz, 21. 3. 2007 13:48)

Máš naprostou pravdu! Otázkou je, zda tito fanoušci navštěvují stránky tohoto typu. Bohužel se mi zdá, že ne, a je to škoda!

Zamysleme se

(Andík, 7. 3. 2007 18:53)

Nad tímto by se měl opravdu každý zamyslet, tím myslím hlavně ty, kteří to celé jen zhoršují. Copak ničení, rvačky a rasismus fotbal potřebuje? Určitě ne!!!