Jdi na obsah Jdi na menu
 


San Siro

12. 6. 2007
Stadion Giuseppe Meazza známý jako San Siro je fotbalový stadion v italském městě Milán. Je to domácí stadion dvou velkých fotbalových velkoklubů: AC Milánu a Inter Milánu a zároveň jedno z nejproslulejších fotbalových hřišť.

Stadion má kapacitu 85 000 diváků a je jedním z 23 evropských pětihvězdičkových stadionů. Jméno dostal podle slavného milánského fotbalisty Giuseppe Meazzy.

Byl postaven v roce 1926 a stál něco okolo třech miliard lir. Stavba trvala asi 13 měsíců a vzhled stadionu byl vybudován podle vzoru anglických stadionů. Takže tribuny najdeme hned u hrací pochy.

Na stadionu jsou bary, restaurace a pod tribunou je i Milánské muzeum, kde je zaznamenána historie obou milánských klubů. Na San Siru se nehrají jen velké fotbalové zápasy, ale jsou zde pořádány i koncerty nebo jiné zajímavé akce.

Takovou zajímavostí je, že protože se o stadion dělí dva italské giganty (AC, Inter) tak se musí italský los ligy pečlivě vypracovávat, aby nedošlo k tomu že by kluby hráli doma ve stejný den. To se děje jen při derby těchto milánských gigantů.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lok

(karel lafant, 20. 12. 2009 8:13)

pekny stadion a hlavne velky