Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaká

17. 4. 2007

ObrazekCelým jeho jméno je Ricardo Izecson dos Santos Leite. Narodil se 22. dubna 1982 v poměrně bohaté rodině v Brazílii. Snem tohoto hráče nebylo stát se velkým fotbalistou. Chtěl spíše být ředitelem nějakého většího podniku.

Na dráhu fotbalu ho nasměroval až jeho učitel tělocviku, který ho přivedl do místní fotbalové školy. Svojí kariéru mladý Kaká započal v klubu Alphaville TC.
Tam ale dlouho nevydržel, ve vzájemném zápase si ho všimli funkcionáři ze Sao Paula
a mladého hráče přetáhli k sobě. Již ve svých 12 letech slavil úspěchy, když se svým žákovským týmem vyhrál Reebok Cup a stal se nejlepším hráčem turnaje.
V roce 2001 vyhrálo Sao Paulo díky jeho dvou brankám finále prestižního turnaje a toho už si nemohl nevšimnout trené Brazílie Scolari. Kaká byl povolán na MS 2002 v Japonsku a Koreji. A to byl obrovský krok v jeho kariéře. Díky jeho skvělým výkonům si ho všiml italský velkoklub AC Milán a za 9 milionů eur si ho koupil.

 
Netrvalo dlouho a Kaká vytlačil ze sestavy svého známějšího krajana Rivalda. Dnes je klíčovým hráčem AC Milánu a na jeho fotbalové umění se každý rád podívá. A vzhledem k jeho věku od něj můžeme očekávat ještě mnoho.
 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář