Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Ballack

17. 4. 2007

ObrazekNarodil se 26.9 1976 v Německu. Svojí kariéru začal v maličkém klubu BSG Motor Karl-Marx-Stadt, odtud pak přestoupil do FC Chemnitzer, kde začal vyrůstat ve velkého fotbalistu, a tak nebylo divu, že přišla nabídka z první německé ligy. Konkrétně se ozval FC Kaiserslautern.
Ballack si velmi rychle zvykl na první ligu a stal se oporou týmu. Všiml si ho i trenér německé reprezentace a nominoval ho na EURO 2000. Ballack si zde ale téměř vůbec nezahrál. Byl ještě příliš nezkušený, aby zvládl tuhé bitvy proti jiným zkušeným hráčům. Celkem odehrál na mistroství okolo pouhých 70 minut. Alespoň si tak vyzkoušel jaké je to vběhnout na trávník v národním dresu.

Jeho talent, ale neutekl skautům z Leverkusenu. Zde se Ballackova kariéra rozproudila naplno. S Leverkusenem bojoval o titul, dostal se do finále domácího poháru a dokonce se i probojoval do finále Ligy Mistrů. Bohužel Leverkusen nedokázel udělat ten poslední krůček a skončil ve všech soutěžích na druhém místě.
Michaelovi Balackovi tak však otevřelo úplně cestu do reprezentace, kde začal nastupovat stabilně v základní sestavě.

Netrvalo dlouho a Leverkusen mu byl malý, a tak se musel stěhovat do většího klubu - Bayernu Mnichov. V Bayernu se stal klíčovým hráčem a konečně získal i titul. Jeho přesné přihrávky z něj udělaly jednoho z nejlepších fotbalistů světa. Ballack se následně stal i klíčovým hráčem národního týmu a asi vůbec nejlepším německým fotbalistou od dob Franze Beckenbauera.

Pak však přišlo rozhodnutí, které Ballackovi změnilo celou kariéru. Rozhodl se totiž přestoupit do Chelsea. Tento krok se zatím zdá být velikou chybou, protože Michael, do té doby zvyklý na německou hru, se musel začít přeučovat na anglickou. A zatím mu to moc nejde. V Chelsea sice hraje v základní sestavě, přesto již rozhodně nepředvádí tak dobré výkony jako v německé lize. Snad mu jeho oblíbené číslo 13 nezačalo nosit smůlu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fuj!

(gocus, 16. 3. 2008 10:40)

jenom se vytahuje!!