Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wayne Rooney

30. 5. 2007

ObrazekTento skvělý Anglický hráč, mimochodem faninkama zvolen nejošklivějším fotbalistou, začínal v Evertonu, v týmu, kterému doma všichni fandili.

Wayne je syn boxera a když se na něj člověk podívá, tak musí uznat že po svém otci dost podědil, co se týká postavy. Již od malička se mu v Evertonu dařilo.
Začal nastupovat za mládežnický tým, ve kterém nastřílel obrovské množství branek. Někde se uvádí že 99 gólů za sezónu. Ale je jisté že byl již od malička obrovským
talentem a když si ho už v patnácti letech povolali do reprezentačního výběru do 19 let, bylo jasné, že nebude trvat a stane se z něj obrovská hvězda.

Everton se tehdy mnoho nerozmýšlel a dal hráče do svého "A" týmu.  A jen kvůli svému zranění se Rooney nestal nejmladším hráčem v histrorii ligy. Ale hned jak se uzdravil tak naskočil do základní sestavy Evertonu.

Rooney se v první anglické lize rozhodně nestratil a hned v prvním zápase přihlával na gól. Na svůj první gól si ale musel ještě počkat. Ten padl až o pár dní déle, proti Arsenalu a Rooney se tak zapsal do historie jako nejmladší střelec.

Nikdo se pak nemohl divit, že se o něj začaly zajímat větší kluby jako Manchester nebo Chelsea. Roneey se stal horkým zbožím anglického trhu. Nakonec ho získal Manchester, který jeho nákupem určitě neprohloupil.

Rooney je teď jedním z největších tahounů Manchesteru a protože je stále velice mladý, můžeme od něj čekat ještě mnohé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milí wayne

(lukys, 11. 6. 2012 15:28)

jsi nejlepší sice budeš hrát na euru jen ukrajinu a možná víc ale fandim ti

Pocitac

(Fanda, 12. 1. 2008 15:08)

jsi hvezda na mem pocitaci

jsi

(Ondřej Nohel, 16. 11. 2007 19:58)

jsi fakt dobrej