Jdi na obsah Jdi na menu
 


Helenio Herrera

25. 4. 2007

ObrazekTento argentinský kouč procestoval snad celý svět. Ještě než se začal plně věnovat své trenérské kariéře, hrál za Bocca Juniors a po získání francouzského občanství i ve francouzských klubech jako je například Charleville, Racing a Red Star Paříž. Vytrvalý manažer Herrera nevynechal snad jediný aspekt klubu, který by nezkontroloval. Ve španělském fotbalovém klubu Atlético Madrid získal celou řadu ligových titulů. Po uplynutí určité doby v Malaze, Valladolidu a Seville nastoupil do španělské Barcelony.

Pod jeho taktovkou se tento známý klub mohl pyšnit dvěma španělskými tituly a pohár Inter-Cities Fairs mohla nad hlavou zdvihnout také dvakrát. V roce 1960 Herrera opustil Barcelonu a vedení se ujal v klubu Inter Milán.

Helenio se postaral i svým využíváním taktiky totální defenzivy (tzv. catenaccio) o nejslavnější dobu Interu. Byl velkým zastáncem tohoto způsobu hry a byl dokonce jedním z tvůrců. Milán získal tři tituly Série A, dva Evropské poháry a dva Světové klubové poháry. O takovém úspěchu si klub mohl do té doby nechat jen zdát.

O tom jaký je Herrera vynikající trenér svědčí i to, že byl povolán do italské reprezentace. Avšak v průběhu kvalifikace na Světový pohár roku 1962, v době, kdy samotný boj o prvenství začal, byl manažerem Španělska. Helenio Herrera má za sebou velice úspěšnou kariéru trenéra a už navždy zůstane součástí fotbalového světa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář