Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herbert Chapman

25. 4. 2007

ObrazekJenom čtyři týmy vyhrály anglickou ligu třikrát po sobě, dva z těchto týmů sestavil Chapman. Po příchodu do Heddersfield Townu v roce 1921 vyhrál ligu v letech 1924 - 1925. V době, kdy Huddersfield dokázal vyhrát třikrát za sebou, odešel do Arsenalu.

Když klub převzal, byl Arsenal na 20. místě, sezonu však skončil na druhém místě, za Huddersfieldem. Arsenal získal ligový titul třikrát za sebou, z toho první dva právě pod tímto skvělým trenérem. Pod jeho vedením dal Arsenal v sezoně 1930/31 127 gólů, což je střelecký rekord Arsenalu.

Angličan bral taktiku velice vážně. Hodně prosazoval trénování mládeže, ohřívání půdy, prvotřídní zdravotnické vybavení a profesionální tréninkový režim. Některé jeho návrhy, například čísla na dresech nebo pravidelná večerní utkání za umělého osvětlení, byla přijata dlouho po jeho smrti. Herbert Chapman je obrovskou legendou světového fotbalu. Jeho taktiky jsou ještě dnes kopírovány řadou trenérů po celém světě. Právě tomuto trenérovi hodně vděčíme za dnešní podobu fotbalu. Jeho bronzová dodnes stojí v útrobách stadiónu Highbury.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář