Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fanoušci - základ klubu

26. 3. 2007

Fanoušci jsou nedílnou součástí vlastně všech sportovních klání, duelů a zápasů. Dá mi asi každý za pravdu, když napíši, že sport dnešní doby, myslím tím tak posledních dvacet, pětadvacet let, je „dělán“ právě pro fanoušky. Oni vnáší, krom různých sponzorů, peníze do veškerého sportu. Jelikož se zrovna zaobírám fotbalem a vším s tímto sportem spojeným, řekl jsem si, že bych mohl napsat také jakýsi článeček o fotbalových fanoušcích.

            Fotbal je na světě nejrozšířenější hrou, je tedy nadmíru jisté, že má i nejvíce fanoušků. Kdybychom měli celosvětově spočítat jen zaokrouhleně počet fanoušků „fotbálečku“, došli bychom jistě k číslu  většímu než půl miliardy lidí. Myslím si, že toto číslo ještě není přehnané. Možná i více lidí na téhle malé planetě fandí běhání a „čutání“.

            Sport se podle mého názoru stal jakýmsi druhem byznysu. Popravdě a upřímně řečeno, v mnohých sportech nejde již jen o sportovní výkony, ale také, bohužel, o peníze. Dovolím si říci, že mezi tyto sporty patří již i fotbal. Fotbal dnešní doby by se kvalitou po sportovní stránce nevyrovnal fotbalu padesátých a šedesátých let. Je to, ať chceme nebo ne, o penězích. Právě ony rozhodují o zázemí klubů, o hráčské kvalitě, i když, řekněme si upřímně, že mnohdy to není pravda, ale i o celkových možnostech  klubu. Pravděpodobně nemá smysl srovnávat nějaká vesnický klub s nějakým velkoklubem. Kdybychom totiž srovnaly kvalitu předvedené hry, množství branek a velmi zajímavých akcí, došli bychom k velmi zajímavému srovnání… Pravděpodobně nemá smysl srovnávat také finanční možnosti klubů ve vyspělých evropských zemích a v naší republice, protože bychom se mohli dostat do pocitu závisti, která je našemu národu tak blízká, že? Pokusím se fanoušky porovnat. Obecně řečeno, porovnat množství fanoušků a jejich „kvalitu“.

            V souvislost s tím jsem se zamyslel nad několika otázkami. Kde jsou fanoušci nejhlučnější? Jaké stadiony jsou v Evropě nejlepší? A jací fanoušci jsou v ČR nejlepší?

Další část článku o fanouškách uvedeme příští týden!!!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář