Jdi na obsah Jdi na menu
 


OL Land

2. 4. 2007

Ve středu na tiskové konferenci odkryl Jean-Michel Aulas plány na výstavbu nového stadionu. Ten by měl stát v Decines, předměstí Lyonu. Celý komplex bude mít název

OL Land a bude kromě stadionu zahrnovat i tréninková hřiště, místa pro regeneraci, dva hotely, nákupní centrum a centrum pro volný čas.

     Komplex by měl stát na ploše 90 hektarů a celkové náklady jsou odhadovány na 250 milionů eur. Vše by mělo být hotovo pro sezonu 2010/11. Stadion bude mít kapacitu 60 tisíc míst. Lyon se do jisté míry inspiroval u londýnského Arsenalu, a tak by se stánek měl jmenovat podle hlavního investora, kterému by podle Aulase stačilo, aby do klubu dal během patnácti let 100-150 milionů eur. Nabídek prý už dostal Lyon několik. Zbytek by mohl OL financovat z peněz, které by mohlo přinést umístění OL Group na burzu.

     Aulas o budoucím stadionu poznamenal: Líbilo by se mi, kdyby měla nová aréna zasouvací střechu. Ale nechám to na odbornících, je to přeci jen otázka praktičnosti a estetičnosti“.

     V současé době hraje Olympique na Stade Gerland s kapacitou 42 000. Stadion je sice architektonický skvost, ale má už přeci jen svá léta a navíc se o něj musí OL dělit s ragbyovým týmem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář